Porady

Jak należy użytkować biżuterię*:

1. Każdy produkt powinien posiadać swoje odrębne opakowanie, najlepiej jeżeli będzie ono wyłożone miękka tkaniną.
2. Nie powinno się mieszać biżuterii, szczególnie wykonanej z innego metalu szlachetnego bądź nieszlachetnego.
3. Nie powinno się trzeć lub mocno przecierać biżuterii twardym materiałem, z uwagi na platerowaną powłokę z metalu szlachetnego, która może ulec uszkodzeniu. Częste przecieranie produktu może spowodować uszkodzenie, bądź starcie powłoki z metalu szlachetnego.
4. Nie powinno się używać perfum oraz innych kosmetyków bezpośrednio przed jak i po założeniu biżuterii, ta uwaga przede wszystkim dotyczy produktów na bazie alkoholu.
5. Do czyszczenia biżuterii używamy preparatów bez alkoholu, mogą to być produkty dostępne na rynku do czyszczenia biżuterii z metali szlachetnych.

 
* WAŻNE:
istnieją sytuacje w których indywidualne właściwości danej osoby, niezależne od czynników zewnętrznych mogą powodować, uczulenie, śniedzenie bądź czernienie metali, na co nie mamy wpływu.

 

Kolczyki odpowiednie do rodzaju twarzy.

Większość z kobiet dobiera biżuterię do stylu ubioru, czy wieku. 
Jednak zastanówmy się czy to jakie dodatki zakładamy ma 
wpływać na upiększenie naszego stroju czy jednak powinnyśmy 
wziąć uwagę fakt jaki rodzaj biżuterii korzystnie wpływa na wizerunek naszej twarzy. Odpowiednio dobrana biżuteria nie tylko dodaje 
wiele wdzięku ale może pomóc zamaskować niedoskonałości buzi, podkreślając jej atuty.

 

Wielokrotnie na ulicach, możemy zauważyć  jakim problemem dla 
Kobiet jest dobór odpowiednich dodatków. Każda z nas, zna obraz 
Pani z zaokrąglonymi policzkami o mocno okrągłym kształcie twarzy, 
z ogromnymi kolczykami w kształcie kół opadającymi prawie na ramiona. Takich przykładów można przytoczyć wiele.

Jako sklep z biżuterią – www.zwegrodzki.pl  chcielibyśmy przedstawić normy jakimi powinny się kierować Panie w wyborze swoich dodatków takich jak kolczyki czy naszyjnik. Oczywiście kształt twarzy może 

zostać skorygowany cieniami, w trakcie nakładania makijażu – 
jednak nie wszystkie Panie są zwolenniczkami przysłowiowego 
„make up-a”  i  preferują bardzo naturalny styl. To przede wszystkim 
dla nich jest ten krótki poradnik.

Istnieje jedna ogólna zasada – zawsze dobieramy dodatki 
 kontrastujące z naszym kształtem twarzy. Czyli gdy nasza twarz jest okrągła – wybieramy dodatki kanciaste i odwrotnie. Kolczyki koła rezerwujemy dla Pań o wyraźnych kwadratowych rysach.

A teraz przejdźmy do szczegółów:

- szczupła owalna twarz należy do tych które są najbardziej 
 pożądane. Ten rodzaj twarzy może sobie pofolgować, gdyż 
prezentuje się znakomicie w każdym kształcie. Panie o takiej buzi 
to szczęściary mogące cieszyć się wymarzonym kształtem biżuterii.

- zaokrąglona buzia już nie ma tak wiele przywilejów jak 
poprzedniczka, głównym sprzymierzeńcem optycznego 
wyszczuplenia  krągłości jest założenie długich wiszących 
 kolczyków. Mogą to być delikatne  niteczki czy miotełki ale również drobne spiralki czy wężyki. Najważniejsze to fakt czy są pozbawione mocnych krągłości jak kolczyki koła  - szczególnie z materiału typu plastik. Ciekawie wyglądają Panie z tym typem twarzy w kolczykach 
w kształcie trójkątów, grunt to aby były one zwężane przy uszach, natomiast mogą być szersze u dołu – NIE ODWROTNIE

- buzia o kształcie kwadratu. Ten rodzaj twarzy zazwyczaj ma
mocno podkreśloną żuchwę przez co wygląda ona bardzo 
kanciasto. Taki typ buzi również należy próbować wydłużyć, lecz dodatkowo lekko zaokrąglić w celu złagodzenia ostrych kształtów. Polecamy w szczególności kolczyki wiszące (np. wężyk)  zakończone kryształową kulką. Wskazane tutaj są również wszelkiego rodzaju 
kolczyki w kształcie łezek, kół czy kulek.  Ogromnym przeciw-
-wskazaniem est zakładania kolczyków w kształcie figur
 z jakimikolwiek kantami czy w kształcie brył. Wyostrzają one niedoskonałości tego typu buzi  oraz mocno podkreślają żuchwę .

- ostatnim popularnym typem twarzy jaki omówimy to kształt odwróconego trójkąta, któremu zazwyczaj towarzyszy spiczasta, 
lżej bądź mocniej wystająca broda.  Należy wówczas zadbać o to, 
aby dodatki poszerzały podbródek, natomiast pomagały optycznie zwęzić  górną część głowy. W tym wypadku również najlepiej 
prezentują się kolczyki wąskie u dołu, natomiast szersze przy uchu. Wszelkiego rodzaju kolczyki typu miotełki z kilkoma wężykami 
okalającymi twarz – na pewno spełnią  swoją rolę. Rożne odmiany kształtów kolistych też są mile widziane. Przestrzegamy przed wzorami 
w kształcie łezek, oraz tymi które są zwężane do dołu.

Istnieje wiele różnych mieszanek typów twarzy – dlatego trudno je 
tutaj wypisać. Natomiast pamiętajcie drogie Panie grunt to kierować
się pierwszą zasadą przekorności. Jeżeli mamy za dużo kanciastych kształtów próbujemy je zaokrąglić i odwrotnie.

W sklepie www.zwegrodzki.pl mogą Panie obejrzeć wiele wspaniałych wzorów, które z pewnością pomogą wyregulować każdy kształt 
twarzy.

 Zapraszamy i pozdrawiamy wszystkie Panie.

Zespół zwegrodzki.pl

 

BIŻUTERIA JAKO TWOJA ETYKIETA W PRACY

Przez wiele stuleci popularnym zwyczajem było,  to że mężczyźni kupowali swoim wspaniałym damom prezenty w postaci złotych naszyjników, pierścionków czy kolczyków. Skutkowało to wieloma omyłkami w wyborze adekwatnych wzorów na poszczególne okazje. Na szczęście czasy się zmieniły i to kobiety same mogą wybrać to na co mają ochotę czy to sugerując mężczyznom wybrany rodzaj biżuterii czy to zakupując ja na własną rękę.

Biżuteria złota czy pozłacana przede wszystkim ma podobać się kobietom, powinna nie tyle zwracać na siebie uwagę ale na zalety osoby noszącej, zarazem podkreślając jej urodę.

Wiele zawodów kobiecych wymaga nienagannego wyglądu oraz subtelnej i eleganckiej biżuterii na co dzień. Długo trwające tendencje zaczęły się zmieniać , znaczna część kobiet, które zazwyczaj nie przykuwały uwagi do swoich kosztowności  zaczęły odwiedzać wiele różnych sklepów w tym sklepów internetowych z biżuterią złotą jak również biżuterią pozłacaną – jednym z nich jest  www.zwegrodzki.pl

Zazwyczaj właśnie to ich praca, skłania te kobiety aby zaopatrzyć się w kolczyki czy naszyjnik mające szlachetniejszy wygląd.  Wizerunek szczególnie w kontaktach służbowych  ma jedną z decydujących funkcji w kwestii powodzenia zawodowego. To jaki pierścionek czy naszyjnik założymy determinuje cały strój.  A każdy z nas zna powiedzenie „Jak Cię widzą tak Cię piszą”.

Biżuteria pozłacana ma wiele zalet w tym aspekcie, jest to ekonomiczne wersja zakupu jubilerskich wzorów po atrakcyjnych cenach.  Wzory te spełniają wymogi savoir vivre w przypadku prezencji, są delikatne a zarazem modne.

W kwestii savoir vivre wyróżnia się dwa ubiory potrzebne kobiecie, której praca skupia się na pracy biurowej oraz obcowaniu z klientami. Są to: ubiór przeznaczony na co dzień  oraz ubiór na specjalne okazje – zazwyczaj spotkanie wieczorne czy kolacje z klientami.
Podstawową różnicą między tymi dwoma strojami to kwestia właśnie dodatków czyli biżuterii. Zapracowane kobiety zazwyczaj nie mają wiele czasu, na to aby diametralnie zmienić swój strój na wieczór, szczególnie w sytuacji gdy owe spotkanie odbywa się bezpośrednio po pracy.  Praktykowanym wyjściem z takiej sytuacji jest zabranie ze sobą rano innych dodatków, naszyjnika czy kolczyków z cyrkoniami. Biżuteria musi być elegancka i skromna, powinna być harmonijna ze strojem czy nie przeszkadzać w pracy. Niektóre podręczniki savoir vivre dopuszczają dwie ozdoby  noszone w jednym momencie, inne tylko jedną. Na pewno nie powinny w żadnym razie ze sobą kontrastować wzorami czy to zestaw kolczyki i bransoletka czy naszyjnik i bransoletka.

Szczególnie polecanymi tworzywami są białe złoto, platyna, srebro oraz perły w roli dodatków. Ozdoby niewielkich kształtów oraz zawierające niewiele elementów.

Kategorycznie zabrania się noszenia biżuterii wydającej jakiekolwiek dźwięki np. kolczyków stukających o słuchawkę w czasie rozmowy telefonicznej czy bransoletki szeleszczącej przy każdym ruchu.

Seksualność a biżuteria. W sytuacjach zawodowych biżuteria nie może powodować żadnych skojarzeń erotycznych, co oczywiście wyklucza zakładanie naszyjnika przez kobiety o pokaźnym biuście itp. 

Biżuteria jest również często używana w roli maski na mankamenty urody. Tutaj radzimy, aby Panie o krótkiej czy pomarszczonej szyi nie zakładały krótkich przylegających naszyjników i odwrotnie.

Omawiany tutaj wcześniej fakt, że zaleca się zakładanie do stroju codziennego niewielu ozdób, nie oznacza to wcale że kobieta powinna posiadać ją w niewielkiej ilości. Każda kobieta jest stworzona po to, aby zadziwiać i zaskakiwać. Zmiana codziennych dodatków pozwoli na zmiany, które zostaną zauważone nawet u Pań posiadających średniej wielkości „szafę”.

Tutaj powołamy się na wspaniały pomysł Coco Chanel – naszyjnik z pereł tak skonstruowany, że można go układać  w naszyjnik krótszy i bransoletkę, lub w  dwa naszyjniki itd. Jeden rodzaj biżuterii na wiele okazji. 

Biżuteria na wieczór musi być dobrana z gustem, nie może być strojna i bogata. Powinno się wyeliminować wszystkie takie elementy ubioru, które mogłyby być uznane za frywolne czy kokieteryjne. Mistrzowie etykiety nadal zalecają metale białe,  lecz z dodatkami jak np żółte złoto. Biżuterię wieczorną różnią od dziennej przede wszystkim kamienie. Według ich zdania powinny to być brylanty lub kamienie je imitujące np: kryształy czy cyrkonie.

Biżuteria ze sklepu www.zwegrodzki.pl  to wspaniałe jubilerskie wzory w przystępnych cenach. Naszyjniki z kryształami, eleganckie kolczyki czy pierścionki.  Wszystkie produkty są platerowane metalami szlachetnymi, co sprawia że nie powstydziłaby się ich nawet najlepsza pracownia jubilerska.

 

Dlaczego warto nosić uniwersalną biżuterię?

Żyjemy w czasach, kiedy to moda zmienia się co kilka miesięcy. 
To co  jest modne teraz, za kilka miesięcy będzie zupełnie nieaktualne. Dlatego też ważne jest jaką biżuterię wybieramy, jeżeli chcemy ją nosić przez dłuższy okres czasu. Z tego właśnie względu polecamy uniwersalne wzory, odpowiednie na każdą okazję i do każdego stroju.

 

Kobiety zostały stworzone po to aby uwydatniać to co jest w nich najpiękniejsze, kusić i zaskakiwać swym wdziękiem. Sama biżuteria powinna być klasyczna, dobrana według zasady – zdobić a nie 
szpecić. Sznur pereł czy kryształów, stylowe kolczyki czy bransoletki to biżuteria tradycyjna, która nie prowokuje lecz dodaje magicznego czaru. 

Zespół zwegrodzki.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl