Jak dobrać rozmiar pierścionka?

Jak dobrać rozmiar pierścionka?

Wybór idealnego pierścionka pod kątem wspaniałego wyglądu to nie wszystko. Bardzo istotny jest również jego rozmiar. Nie może być on za luźny ani za ciasny, w przeciwnym razie jego wygodne noszenie lub zakładanie na palec może okazać się niemożliwe. Przed wybraniem się do jubilera lub zamawianiem pierścionka przez Internet warto więc zmierzyć rozmiar swojego palca. Jak to zrobić, by móc poprawnie dobrać rozmiar pierścionka? Sprawdźmy!

Prawidłowy rozmiar pierścionka, czyli jaki?

Prawidłowy rozmiar pierścionka to taki, który pozwoli Ci na jego swobodne zakładanie i zdejmowanie. Kostka palca powinna stawiać delikatny opór, jednak nie blokować mocno zakładanego pierścionka. Biżuteria powinna łatwo wchodzić na palec, a po założeniu pozostawać na swoim miejscu. Zbyt duża średnica pierścionka może sprawić, że szybko go zgubisz, ponieważ zsunie się on z Twojej dłoni podczas wykonywania codziennych czynności.

Zbyt mały rozmiar natomiast może spowodować uciążliwy dyskomfort. Uciskanie uniemożliwiające swobodny przepływ krwi może być niewygodne, a w skrajnych sytuacjach niebezpieczne dla Twojego zdrowia. Pamiętaj też, że każdy palec ma nieco inną średnicę, dlatego przed wyborem pierścionka z kolorowymi cyrkoniami lub ze złota powinnaś dokładnie zastanowić się, na którym palcu planujesz go nosić.

Jak powinno się mierzyć palec?

Aby dobrać właściwy rozmiar pierścionka, powinnaś oczywiście dokładnie zmierzyć swój palec. W celu dokonania pomiarów przyda Ci się miarka krawiecka lub kawałek zwykłej tasiemki i linijka. Miarkę lub tasiemkę owiń wokół wybranego palca u jego nasady w taki sposób, by delikatnie przylegała ona do skóry, jednak nie uciskała jej. Następnie sprawdź wartość lub przyłóż odmierzony kawałek tasiemki do linijki.

Uzyskany wymiar porównaj z tabelą jubilerską w sklepie, w którym planujesz zakup. Dzięki temu będziesz miała pewność, że wybrany rozmiar będzie odpowiedni do Twoich potrzeb. Zakupiony w ten sposób pierścionek natomiast na pewno będzie leżał na Twojej dłoni idealnie i ozdobi wszystkie ulubione stylizacje.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl