Jak dobrać łańcuszek do zawieszki?

Jak dobrać łańcuszek do zawieszki?

Zawieszki na szyję to jedne z najbardziej popularnych dodatków biżuteryjnych. Występują w wielu różnych kształtach, wzorach i wielkościach do wyboru, spośród których każdy może znaleźć swoją ulubioną. Musi się ona jednak na czymś trzymać, a wybór łańcuszków jest równie szeroki, co samych zawieszek. W jaki sposób wybrać więc łańcuszek, aby idealnie pasował do posiadanego wisiorka i tworzył wraz z nim wspaniały komplet? Odpowiadamy!

Przede wszystkim istotny jest kolor

Pierwszym, na co powinnaś zwrócić uwagę przy wyborze łańcuszka do zawieszki, jest jej kolor. Wszak muszą one tworzyć spójną, estetyczną całość. Jeśli więc zawieszka ma kolor złoty, warto zdecydować się na delikatny łańcuszek pozłacany. Oczywiście możliwe jest łączenie ze sobą barw, np. gdy zawieszka sama w sobie wykonana jest z połączenia dwóch metali. W takiej sytuacji najlepiej jest dobrać łańcuszek pod dominujący w wisiorku kolor. Zwróć również uwagę na odcień metalu, szczególnie istotne jest to w przypadku srebra. Może być on bowiem pokryty warstwą rodu, przez co będzie nieco ciemniejszy niż klasyczne srebro.

Waga zawieszki

Istotnym czynnikiem przy wyborze łańcuszka jest także waga zawieszki oraz jej rozmiar. Waga obu elementów powinna być do siebie zbliżona. Zbyt duży i ciężki łańcuszek może przyćmić wisiorek, który powinien być przecież w centrum uwagi. Łańcuszek to jedynie dodatek, który ma podkreślić zawieszkę. Pamiętaj też, że z drugiej strony nie może być on zbyt cienki – wówczas mógłby się zerwać pod ciężarem wisiorka lub szybko się przetrzeć.

Dobierz łańcuszek do kształtu

Żeby łańcuszek pasował idealnie do zawieszki, weź pod uwagę również jego kształt. Klasyczne, proste łańcuszki, takie jak linka, ankier czy kostka będą odpowiednie do niemal każdego wisiorka, zarówno delikatnego, jak i nieco większego. Sytuacja zmienia się nieco, jeśli chcesz wykorzystać bardziej zdobny łańcuszek. Wówczas dobierz go do prostej, minimalistycznej zawieszki, by uniknąć przesytu oraz niedopasowania, a jednocześnie, by nie odwracać uwagi od fantazyjnego łańcuszka.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl