Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Kolczyki stanowią obecnie jeden z najpopularniejszych i najczęściej używanych dodatków, który można z łatwością dopasować do absolutnie każdej, wyjściowej i codziennej, stylizacji. Są uwielbiane przez kobiety i mężczyzn, dzieci i dorosłych. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób dobierać kolczyki, aby pasowały nie tylko do Twojego stylu czy charakteru, ale również wyglądu i kształtu twarzy. Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj kilka zasad, których powinnaś trzymać się przy wyborze kolczyków.

Okrągła i owalna twarz

Osoby, których twarz jest owalna i symetryczna, mają najprostsze zadanie w kontekście wyboru kolczyków. Do takiego kształtu będą bowiem pasować wszystkie typy. Zarówno kolczyki sztyfty czy okrągłe, jak i wiszące modele o fantazyjnym kształcie będą prezentować się zniewalająco. Jedynym rodzajem, który może w niepożądany sposób uwydatniać pociągłość owalnej twarzy, mogą okazać się długie, wiszące kolczyki. Jeśli zatem chcesz delikatnie skrócić wizualnie swoje rysy, powinnaś zdecydować się np. na duże koła.

W przypadku okrągłej twarzy, która najszersza jest na wysokości kości policzkowych i równolegle zwęża się ku podbródkowi oraz brodzie, kolczyki warto dobierać już w nieco bardziej przemyślany sposób. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się modele wiszących kolczyków, które nieco wysmuklą i wyszczuplą twarz. Wówczas śmiało sięgaj po nawet bardzo długie kolczyki, które dotykają ramion oraz mają nieregularne lub geometryczne wzory.

Trójkątny lub kwadratowy kształt twarzy

Twarz o trójkątnym kształcie najlepiej prezentuje się w towarzystwie niewielkich kolczyków ze stali szlachetnej lub innego materiału, które zrównoważą jej nieregularny kształt. Jeśli Twoje czoło jest wyraźnie szersze od reszty twarzy, sięgnij po krótkie, delikatne kolczyki lub modele szersze u podstawy. Przy kwadratowych rysach twarzy, a więc silnie zarysowanej szczęce i wydatnych kościach policzkowych, rewelacyjną ozdobą będą kolczyki owalne i okrągłe, najlepiej o niedużych rozmiarach. Tak delikatny dodatek złagodzi ostre rysy twarzy, a przy tym podkreśli jej naturalny blask i urodę.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl